Hroznové víno je učiněný všelék

Hroznové víno obvykle necháváme kvasit, abychom coby vinaři připravili lahodný a velmi zdravý nápoj. „Kuličky“ hroznového vína ale můžeme jíst i tak, našemu zdraví to velmi prospěje. Navíc, ačkoliv obsahuje hroznové víno značné množství cukru, pomůže nám i při hubnutí.

Látky obsažené ve hroznovém víně pomohou srdečnímu svalstvu při jeho náročné činnosti a jak jisté ví i laik, srdce je základem všeho zdraví. Hroznové víno ale ochrání i vaše tepny a srazí hladinu tuků v krvi díky látkám zvaným fytofenoly. Dále tato středomořská pochutina sníží krevní tlak a má i protizánětlivé účinky. Konzumace vinných hroznů předchází i rakovinnému bujení. A to není ještě zdaleka všechno…

Hroznové víno je učiněný všelék, nejen v kapalné formě. :-)
Hroznové víno je učiněný všelék, nejen v kapalné formě. 🙂

Jak už bylo řečeno, pomohou nám při hubnutí, ale také zabrání vzestupu celulitidy a léčí i žaludeční vředy. Krom toho mají vinné hrozny pozitivní účinek i na zdraví osob, které konzumují přemíru masa a sýrů, protože jsou jednou z nejlepších prevencí dny.

Vinné révě se kromě středomořské oblasti daří i v některých oblastech u nás, pro své vlastní potřeby ji můžeme pěstovat třeba ve skleníku. Jedinou nevýhodou pěstování hroznů „na severu“ je menší obsah cukru.

Hroznové víno podporuje i zdraví našich střev, obsahuje totiž rozpustnou vlákninu zvanou pektin. Kvůli svým močopudným účinkům zlepšuje činnost ledvin a pozitivně působí i na tvorbu červených krvinek. Obsažené železo napomáhá snížení únavy a působí i proti anémii. Jako by toho nebylo málo, aktivují ještě detoxikační účinek jater, která pak jsou odolnější proti poškození.

Na rozdíl od alkoholického moku vzniklého kvašením hroznů samotné hroznové víno neobsahuje pro naše tělo škodlivý ethylalkohol, což je další významný plus.

V neposlední řadě je hroznové víno významným zdrojem vitamínů skupiny B, zvláště B1, B2, B3 a B6. Tyto vitaminy jsou odpovědné za metabolismus složitých sacharidů, kromě těchto vitamínů obsahuje hroznové víno i provitamín A a tolik důležité vitamíny C a E. Kromě toho ještě obsahuje v menším množství i některé minerály, jmenujme kromě železa ještě draslík, vápník, fosfor nebo měď.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.